NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

 1. Spotkania:
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 17.30; w wakacje adoracja będzie we wszystkie poniedziałki od 8.00 do 18.30, w zakrystii można zapisywać się na poszczególne dni i godziny;
  próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.45 w salkach pod kościołem; tego dnia na Mszy św. i spotkaniu gościć będziemy dzieci i młodzież z Białorusi;
  Wieczór Chwały w niedzielę 16 czerwca, po mszy o 19.00 czas świadectw i spotkanie modlitewne; 
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. Msza rocznicowa dla dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca w Święto NMP Matki Kościoła o godz. 18.00. Strój odświętny, kto ma taką możliwość to strój komunijny.
 4. W czwartek w dniu odpustu 13 czerwca przypada Dzień Fatimski, dlatego wyjątkowo Msza św. z intencją fatimską o godz. 7.30, a na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 17.20. Tego dnia nie będzie procesji fatimskiej.
 5. W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 Msza odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Krzysztof Walkowski, proboszcz parafii bł. Bogumiła w Gnieźnie. Wszystkich Parafian zapraszamy na Eucharystię, a potem na wspólne świętowanie, będzie poczęstunek oraz zabawy dla dzieci i dla dorosłych. Tegoroczny piknik odbędzie się na terenie między plebanią a garażami. Ciasto i sałatki przynosimy o 17.30 na stoisko przy plebanii.
 6. W sobotę 15 czerwca w Inowrocławiu odbędzie się XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zgłosiło się 18 parafii, w tym po raz pierwszy nasza parafia. Życzymy dobrej zabawy i owocnej rywalizacji.
 7. W niedzielę 16 czerwca dzień WŻR. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 18.20 i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. zapraszamy na Wieczór Chwały.
 8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę mężczyzn do Tulec, która odbędzie się 16 czerwca (niedziela). Wyjście z klasztoru o. Karmelitów Bosych w Poznaniu o godz. 7.00. Trasa liczy ok. 16 km. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 27-31 stycznia 2020r. Grupa będzie liczyła 25 osób. Zostało nam kilka wolnych miejsc. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 20.45 na plebanii. Wymagana będzie wpłata 300 zł. Jest to związane z rezerwacją biletów lotniczych.
 10. Dziękujemy za wykonane w tym tygodniu prace, szczególnie za prace porządkowe i składane ofiary.
 11. Do końca miesiąca czerwca zbieramy włóczkę, z której będą zrobione czapki dla dzieci z terenów misyjnych, a następnie wysłana poprzez Fundację Pomocy Humanitarnej. Włóczkę można składać przy stoliku za ławkami.
 12. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłą Janinę Weiss oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.