NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas pobytu w kościele.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 i dodatkowo przedłużona z środy na czwartek o adorację nocną jako przygotowanie przed odpustem parafialnym.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie przed Mszą o 7.30 i po Mszy o 18.00.
 4. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła oraz dzień modlitw w intencji Kościoła w Chinach. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. W czwartek 27 maja o godz. 18.00 Msza odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. dziekan Sławomir Jessa.
 6. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o 19.15.
 7. W tym roku w naszej parafii dzieci przystąpią do I Komunii św. w piątek 11 czerwca na Mszy o godz. 18.00 (kilkuosobowa grupa dzieci) oraz w niedzielę 13 czerwca w dwóch grupach o 10.30 i 12.30. Tego dnia zmieniony będzie porządek Mszy św. Bardzo proszę osoby, które zamówiły intencje na te dni o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Sklepik parafialny poleca: dekoracje okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki, pamiątki, albumy, książeczki, świece do Pierwszej Komunii św.
 9. Bardzo dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. Tam wrzucamy także niedzielną składkę. Przypominamy również o naszym kąciku ekologicznym, któremu patronuje św. Franciszek i zachęcamy do zabierania pamiątkowych drzewek.
 10. Wielkopolska Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod różne osoby i instytucje, w celu wyłudzenia pieniędzy. Szczegółowe informacje wywieszone w gablocie.
 11. Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii przekazała nam bezpłatne broszury dla rodziców zatytułowane: „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks”. Zachęcamy rodziców do przeczytania oraz korzystania ze strony edukacja-zdrowotna.pl. Broszury na stoliku przy konfesjonale. Tam też znajdziemy nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za śp. Czesławę Pietrzak oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Comments are closed.