NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas pobytu w kościele.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie przed Mszą o 7.30 i po Mszy o 18.00.
 4. Zaległe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek 21 maja klasy C, D i E o godz. 15.30 w kościele.
 5. W porozumieniu z rodzicami została podjęta decyzja, że w tym roku w naszej parafii dzieci przystąpią do I Komunii św. w piątek 11 czerwca na Mszy o godz. 18.00 (kilkuosobowa grupa dzieci) oraz w niedzielę 13 czerwca w dwóch grupach o 10.30 i 12.30. Tego dnia zmieniony będzie porządek Mszy św. Bardzo proszę osoby, które zamówiły intencje na te dni o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. W sobotę wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na Mszę o godz. 10.00, na której poświęcimy przyniesione róże. Msza będzie odprawiona w wielu intencjach, więc można je jeszcze zgłaszać, szczególnie te, które po ludzku są sytuacjami trudnymi i beznadziejnymi.
 7. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o 19.15.
 8. W sobotę w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 z udziałem Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.
 9. Po doświadczeniu wieczystej adoracji w czasie Wielkiego Postu, chcemy przy okazji ważnych uroczystości proponować dłuższą adorację, przynajmniej trwającą 24 godziny. Najbliższą okazją będzie zbliżający się odpust parafialny, do którego chcemy przygotować się przedłużając adorację z środy na czwartek o nocne godziny od 18.00 do 8.00. Można na te godziny zapisywać się w zakrystii.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. Tam wrzucamy także niedzielną składkę. Przypominamy również o naszym kąciku ekologicznym, któremu patronuje św. Franciszek i zachęcamy do zabierania pamiątkowych drzewek. Informujemy, że w kruchcie bocznej została zamontowana kropielnica bezdotykowa.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.