NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 7.06.2020

 1. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem dotyczącym naszej archidiecezji przekazujemy kilka najważniejszych wskazań: asysta liturgiczna nie musi używać maseczek. Nie będzie już transmisji Mszy niedzielnej o godz. 11.00 (dzisiejsza jest ostatnią). Można wznowić spotkania grup duszpasterskich dla osób dorosłych. Całość rozporządzenia dostępne w internecie i wywieszone w gablocie.
 2. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi świętej w zakrystii. Codziennie 15 min. przed każdą Mszą jest taka możliwość, a dodatkowo od poniedziałku do środy spowiadać będziemy już od 17.30.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od poniedziałku do środy i w piątek od 8.00 do 18.00.
 4. Biuro parafialne czynne we wtorek od 16.00 do 17.30 i w piątek od 9.00 do 10.00. W Boże Ciało biuro nieczynne.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi. Będzie ona wyglądała trochę inaczej niż zawsze ze względu na zaistniałą sytuację. Nie będzie też tradycyjnego festynu. Msze św. w kościele o 7.45, 9.30, 11.00 i 19.00. Przypominamy, że Msza wieczorna w środę jest także z Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy o 11.00, na której będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne, więc będzie można uczestniczyć we Mszy również na zewnątrz, procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz postawiony będzie przy krzyżu (prosimy mieszkańców Pl. Kasztanowego o wystrój), następnie przejdziemy ulicą Tarninową, tam na końcu będzie drugi ołtarz (prosimy mieszkańców tej ulicy o ubranie ołtarza). Następnie ulicą Jarzębinową dojdziemy do alejki (między Tarninową a Żurawinową). Na tej alejce będzie trzeci ołtarz (prosimy mieszkańców ulicy Kalinowej) i czwarty (prosimy mieszkańców ulicy Żurawinowej). Następnie procesja wróci pod krzyż, gdzie będzie nabożeństwo czerwcowe i błogosławieństwo końcowe. Po Mszy o 19.00 nie będzie już nabożeństwa czerwcowego. Udział w procesji bez limitu i wymogu odległości 2m, dlatego prosimy o zakrycie ust i nosa przez uczestników. Zapraszamy starsze dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek o 19.00 przy kościele. Od poniedziałku w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać płatki kwiatów na procesję. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów na Boże Ciało. Zapraszamy też do udziału w okatwie.
 6. W piątek 12 czerwca rocznica konsekracji naszego kościoła.
 7. Informujemy, że Ks. Prymas udzielił wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania w piątek 12 czerwca wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
 8. W sobotę 13 czerwca Dzień Fatimski. Ze względu na Okatwę Bożego Ciała różaniec w kościele o godz. 17.20, a po Mszy procesja eucharystyczna.
 9. Informujemy, że dnia 8 czerwca rozpoczyna się nowy nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prace porządkowe i ogrodowe. Dziękujemy także za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. Najbliższa składka niedzielna przeznaczona będzie na inwestycje. W czerwcu planujemy pokryć dach budynku gospodarczego z garażami.
 11. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika katolickiego” i „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatne pismo „Dobre Nowiny”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.