NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.2020

 1. Zdrowie i życie wielu osób zależy od naszego przyjęcia wytycznych wskazanych przez władze państwowe i wynikających z nich wytycznych kościelnych. Podtrzymane zostają następujące zasady:
  Msze Święte będą sprawowane bez udziału innych wiernych, a jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją danej Mszy Świętej (maksymalnie 5 osób);
  – zachęcamy wszystkich do praktykowania Komunii duchowej;
  kościół w ciągu dnia jest otwarty (wejście boczne);
  posługę sakramentalną wobec chorych ograniczamy do sytuacji, w których osoba znajduję się w niebezpieczeństwie śmierci. Prosimy wtedy o telefon;
  biuro parafialne nieczynne do odwołania;

PRZEZ CAŁY CZAS JESTEŚMY DOSTĘPNI POD TELEFONEM: +48 500 61 61 01

 1. W Wielkim Tygodniu planujemy transmisje najważniejszych uroczystości w internecie na facebooku i kanale youtube: ArcykaplanPL.
 2. W Niedzielę Palmową transmisja Mszy św. w internecie o godz. 11.00.
 3. Okazja do Spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę w zakrystii od 17.00 do 18.00, choć zalecamy odłożyć spowiedź na później, przypominając, że Okres wielkanocny trwa do 7 czerwca 2020r.
 4. W czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00 transmitowana w internecie. Z powodu epidemii nie będzie w tym roku tzw. ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa.
 5. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, a po nim Koronka do Miłosierdzia Bożego transmitowane w internecie. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta), a wszystkich jak zawsze w piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 transmitowana w internecie. W tym roku z powodu epidemii nie będzie Grobu Pańskiego.
 6. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do odprawienia jej w domu.
 7. Z powodu epidemii nie będzie poświęcenie pokarmów. Na stronie internetowej umieściliśmy tekst „Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem”, który należy wykorzystać, zasiadając do stołu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o wydrukowanie dodatkowej kopii i przekazanie jej starszym osobom.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę o godz. 22.00 transmitowana w internecie.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza o 11.00 transmitowana w internecie.
 10. Tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą dla wszystkich bardzo trudne. Z powodu tej wyjątkowej sytuacji pod patronatem Przewodnika Katolickiego ukazał się bezpłatny przewodnik „Wielkanoc w domu”, który bardzo polecamy. Do ściągnięcia na stronie parafialnej i facebooku.
 11. Bardzo dziękujemy za każde dobre słowo i życzliwość, za składane ofiary, przekazywane osobiście czy przelewem, Bóg zapłać!
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.