NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021

1. Wieczysta Adoracja w kaplicy św. Wojciecha trwać będzie do Wielkiej Środy. Przypominamy, że przebywać w kaplicy mogą maksymalnie 3 osoby i obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
2. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą oraz dodatkowo we wtorek i środę 19.00-21.00 i czwartek 21.00-23.00. Spowiedź w zakrystii.
3. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa na czas liturgii, w której w naszym kościele mogą uczestniczyć 24 osoby. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
4. W czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. W związku z limitami udział w Triduum będzie na zapisy. Możemy zapisać się tylko na jedno z 4 wydarzeń: Msza Wieczerzy Pańskiej, Droga krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej i Liturgia Wigilii Paschalnej. Podzielmy się z innym udziałem w uroczystościach, niech to będą reprezentanci rodzin. Zapisy telefoniczne w poniedziałek 9.00-10.00. Triduum będzie transmitowane w internecie.
5. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00. Ciemnica na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa, będzie przy tabernakulum, aby jak najwięcej osób mogło trwać na modlitwie w kościele. Kościół będzie otwarty całą noc. Po uczestniczeniu w transmisji można podejść do kościoła na modlitwę o dowolnej porze. Proszę o podjęcie godzinnych dyżurów, aby zawsze ktoś czuwał na modlitwie.
6. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, a po nim Koronka do Miłosierdzia Bożego transmitowane w internecie. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post
ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta), a wszystkich jak zawsze w piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Kościół będzie otwarty całą noc. Po uczestniczeniu w transmisji można podejść do kościoła na modlitwę o dowolnej porze. Proszę o podjęcie godzinnych dyżurów, aby zawsze ktoś czuwał przy Grobie Pańskim.
7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do odprawienia jej w domu.
8. Z powodu epidemii nie będzie poświęcenie pokarmów. Podobnie jak rok temu na stronie internetowej umieściliśmy tekst „Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem”, który należy wykorzystać, zasiadając do stołu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o wydrukowanie dodatkowej kopii i przekazanie jej starszym osobom.
9. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę o godz. 22.00 transmitowana w internecie.
10. Chcemy udostępnić udział w Święta we Mszy jak największej grupie osób, dlatego w Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny odprawimy Msze o 8.00, 9.00, 10.00, 11.00,
12.00, 13.00, 18.00 i 19.00. We Mszy uczestniczyć będą 24 osoby. Decyduje kolejność wejścia. O 11.00 będzie transmisja w internecie. O 11.00, 12.00 i 13.00 włączone będzie nagłośnienie
zewnętrzne i będzie można uczestniczyć na zewnątrz kościoła. Komunia wtedy będzie udzielana także w drzwiach zakrystii. Prosimy o zrozumienie i podporządkowanie się wytycznym. Pamiętajmy
też, że sytuacja jest dynamiczna i mogą być wprowadzone kolejne ograniczenia.
11. Ks. Jacek odwiedzi chorych w sobotę 10 kwietnia od godz. 9.00.
12. Dziękujemy za ofiary, które można składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
13. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne czasopismo „Dobre nowiny”.
14. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.