NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019

 1. Spotkania:
  – grupa modlitewno-charyzmatyczna „Chodzić po wodzie” w niedzielę o godz. 20.00 na plebanii;
  dzieci pierwszokomunijnych poniedziałek o godz. 15.30 w salce pod kościołem;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek od 8.00 przez cały dzień i noc do wtorku godz. 17.30 oraz w środę i czwartek od 8.00 do 17.30;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  zbiórka ministrantów we wtorek o 18.30 w salce pod kościołem;
  – uczniowie z klas V w środę o 16.30 w salce pod kościołem. Przynosimy Pismo św.;
  duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.45 w salkach pod kościołem;
  Wieczór Chwały w Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy o 19.00 czas świadectw i spotkanie modlitewne; 
 1. Na każdej mszy św. poświecenie palm, które rozprowadza Parafialny Zespół Caritas.
 2. W Niedzielę Palmową o godz. 16.00 ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. O 10.00 Msza Krzyżma w Katedrze Gnieźnieńskiej z udziałem kapłanów z całej archidiecezji. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00 z obrzędem umycia nóg oraz Komunią św. pod obiema postaciami. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. W tym roku jako ciemnicę wykorzystamy wybudowaną boczną kruchtę. Od tej liturgii rozpoczynamy już świętowanie Paschy Pana. Po Mszy św. rozprowadzane będą przez Caritas „Chlebki miłości”.
 4. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, a po nim Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta), a wszystkich jak zawsze w piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Czuwanie do 24.00. Od północy możliwość podjęcia adoracji nocnej. Można zapisywać się w zakrystii. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 21.30 według planu podanego na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 5. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. Można też w zakrystii zapisywać się na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiekrzu, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia. Wyjazd byłby o godz. 9.30, a koszt 20 zł.
 6. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz. 13.00 do 16.00, co 30 minut w kościele.
 7. Okazja do Spowiedzi św. dla tych, którzy naprawdę wcześniej nie mogli w środę od godz. 17.30 do 18.00, oraz w piątek od 22.00 do 23.00. W czasie świąt nie spowiadamy.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę o godz. 22.00, zakończy się procesją rezurekcyjną. Przynosimy do kościoła świece.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Eucharystii o godz. 7.45.
 10. W tym roku pojawił się pomysł, aby do wspólnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego zaprosić mieszkających na terenie naszej Parafii Ukraińców. Przygotowano stosowne plakaty z informacją. Bardzo dziękujemy za pomysł i realizację.
 11. Bardzo dziękujemy za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu. Zachęcam do modlitwy w intencji wykonawców, którzy z wielką życzliwością traktują naszą Parafię oraz dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi.
 12. Zapraszamy młodzież i młodych dorosłych na pieszą pielgrzymkę na odpust św. Wojciecha do Gniezna w dniach 25-27 kwietnia (czwartek-sobota). Informacje u ks. Jacka.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne w czwartek i piątek.
 14. Sklepik parafialny poleca: świece, kartki i chorągiewki wielkanocne, książki, kolorowanki dla dzieci.
 15. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD i „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.