NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas pobytu w kościele.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 18.00.
 3. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. z wyjątkiem Bożego Ciała.
 4. Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem w środę o 19.00 w kościele.
 5. W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.45 w kościele i na Nowym Rynku o godz. 10.00. Tam też w tym roku rozstawione będą ołtarze. Po Mszy w procesji wyruszy tylko kapłan z asystą, a wierni pozostaną na swoich miejscach. Nie będzie już Mszy wieczornej. Przypominamy, że Msza wieczorna w środę jest już z Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy starsze dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek o 19.00 przy kościele. Od poniedziałku w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać płatki kwiatów na procesję. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów na Boże Ciało.
 6. Chcemy dodatkowo uczcić Jezusa Eucharystycznego w czasie Oktawy Bożego Ciała ciągłą adoracją na wzór tej w Wielkim Poście. Rozpoczniemy w Boże Ciało o godz. 18.00 w kościele. Odprawimy Nieszpory oraz nabożeństwo czerwcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który następnie przeniesiemy do kaplicy św. Wojciecha, rozpoczynając w ten sposób Wieczystą Adorację tzn. nieprzerwanie dniem i nocą do Soboty 12 czerwca do godz. 18.00. Uczcimy na koniec nie tylko Niepokalane Serce NMP, ale także rocznicę konsekracji naszego kościoła, która przypada właśnie tego dnia. Dzisiaj po Mszy w bocznej kruchcie kościoła można zapisywać się na poszczególne dni i godziny adoracji.
 7. W czwartek 3 czerwca w Boże Ciało biuro będzie nieczynne.
 8. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Od tego dnia wrócimy do spowiedzi w konfesjonałach.
 9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy o godz. 7.30.
 10. Ks. Jacek odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę 5 czerwca od godz. 9.00.
 11. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o 19.15.
 12. Sklepik parafialny poleca: dekoracje okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki, pamiątki, albumy, książeczki, świece do Pierwszej Komunii św.
 13. Bardzo dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. Tam wrzucamy także niedzielną składkę.
 14. Informujemy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjnej formie sprzed czasu pandemii. Na pątniczy szlak wyruszą wszystkie grupy promieniste, kolorowe i rowerowe. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie ppag.pl.
 15. Dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się rekrutacja do naszego gnieźnieńskiego seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. Jednocześnie zapraszamy na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 18-20 czerwca, a także na wakacyjne spotkanie w dniach 16-19 sierpnia.
 16. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne czasopismo „Dobre nowiny”.
 17. W piątek 4 czerwca Prymas Polski abp Wojciech Polak udziela wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej, a także wszystkim przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego dnia. https://archidiecezja.pl/w-piatek-dyspensa/
 18. Pomódlmy się za zmarłego Bolesława Pawlaka i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.