IV NIEDZIELA ZWYKŁA – OFIAROWANIE PAŃSKIE – 2.02.2020

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako święto Ofiarowania Pańskiego, jednocześnie to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w sposób szczególny modlimy się za wszystkie zgromadzenia zakonne. Po Mszach zbiórka do puszek na roczne utrzymanie Zakonu konteplacyjnego Sióstr Karmalitanek w Gnieźnie. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Dzisiejsze święto zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego.
 2. Spotkania:
  – grupa modlitewno-charyzmatyczna „Chodzić po wodzie” w niedzielę o godz. 20.00 na plebanii;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.30;
  – próba zespołu młodzieżowego w środę o 18.30 w salce pod kościołem;
  Zebranie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 4 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.
 1. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań po Mszy św. wieczornej zostaje skrócona do godz. 21.00. Od godz. 19.30 możliwość spowiedzi.
 2. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Spowiadał będzie tylko jeden kapłan. O godz. 19.00 do salki pod kościołem zapraszamy na kolejne spotkanie wszystkich, którzy chcą posłuchać i porozmawiać o adhortacji Gaudete et Exsultate Papieża Franciszka czyli „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”. O godz. 20.30 w kościele adoracja, a następnie o 21.00 Msza św.
 3. Dzień Chorego w naszej parafii odbędzie się w sobotę 8 lutego. Rozpocznie się Mszą św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych o godz. 11.00. Po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kawę do salki pod kościołem.
 4. Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 10 lutego o godz. 19.00 w kościele. Zapisy na stronie: narzeczeni.archidiecezja.pl.
 5. Zapraszamy na wyjazdowe rekolekcje parafialne do Rościnna „Pościć, aby usłyszeć Boga”. Początek 28.02 w piątek o godz. 18.00, zakończenie w sobotę o godz. 16.00. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Za ławkami po raz ostatni wystawiona jest skarbona na ofiary kolędowe. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary i wykonane w tym tygodniu prace na rzecz parafii.
 7. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.