IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021

 1. Wieczysta Adoracja w kaplicy św. Wojciecha trwać będzie do Wielkiej Środy. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można zapisywać się na kolejne dni i godziny adoracji. Przypominamy, że przebywać w kaplicy mogą maksymalnie 3 osoby i obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 2. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą w zakrystii.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.
 4. We wtorek 16 marca Dzień WŻR. O godz. 17.20 różaniec za zmarłych z wymienianek, a po Mszy spotkanie formacyjne w salce pod kościołem.
 5. W piątek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O 19.30 Msza św. dla mężczyzn, a po niej konferencja „Szczęście mężczyzny”, którą wygłosi p. Jacek Pulikowski. O 21.30 przed kościołem krótką modlitwą rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Informacje o tym wydarzeniu oraz o zapisach umieszczone są na naszej stronie parafialnej.
 6. W sobotę 20 marca Msza św. GSPON-u o godz. 15.00.
 7. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 8. Co roku blisko 50 000 Polek i Polaków umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczonego powietrza. Główną przyczyną smogu jest spalanie śmieci, węgla i drewna w nieefektywnych domowych piecach i kotłach. Włączamy się w kampanię “Bóg daje życie – smog je odbiera” organizowaną w ramach programu Zielonych Parafii. W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą materiały informujące o problemie zanieczyszczenia powietrza i sposobach jego rozwiązania – między innymi możliwości uzyskania dotacji na wymianę kotła. Przypominamy również o naszym kąciku ekologicznym, któremu patronuje św. Franciszek i zachęcamy do zabierania pamiątkowych drzewek.
 9. Sklepik parafialny czynny po sobotniej wieczornej i każdej niedzielnej Mszy św. poleca: świece wielkanocne Caritas w cenie 12 zł, kartki świąteczne, kolorowanki dla dzieci, książeczki do I komunii.
 10. Dzisiejsza składka niedzielna przeznaczona będzie na inwestycje. Dziękujemy za ofiary, które można składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za śp. Piotra Piechowiaka i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.