IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019

 1. Spotkania:
  – grupa modlitewno-charyzmatyczna „Chodzić po wodzie” w niedzielę o godz. 20.00 na plebanii;
  –  Rada Duszpasterska we wtorek 14 maja o godz. 20.00 na plebanii;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 17.30;
  próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  duszpasterstwo klas VII i VIII w piątek o 19.00 w salkach pod kościołem;
  kandydaci do bierzmowania z kl. III gimnazjum wszyscy w środę o 19.00 w salce pod kościołem;
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 21.00 do 21.30 w kościele;
  – w sobotę o godz. 14.00 Msza św. GOSPON w kościele;
  – w sobotę o 15.00 zbiórka ministrantów: na początku część formacyjna a potem integracyjny grill;
 2. \- Wieczór Uwielbienia w niedzielę 19 maja, po mszy o 19.00 czas świadectw i spotkanie modlitewne; 
 1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. W poniedziałek 13 maja Dzień Fatimski. Msza święta o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem majowym, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i nabożeństwo fatimskie. Proszę zabrać świece.
 4. Od poniedziałku przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne biorą udział we mszy św. i nabożeństwie majowym. Zdjęcia grupowe będą robione we wtorek po nabożeństwie. Zamawianie zdjęć i filmu dvd w środę przed i po mszy w salce pod kościołem. Natomiast odbiór w piątek przed i po mszy również w salce. W czwartek udajemy się z pielgrzymką do Gniezna. W piątek dzieci otrzymają pamiątkę oraz Pismo św. Bardzo dziękujemy za dar ołtarza, który w całości przekażemy na prowadzoną przez siostry w Gnieźnie jadłodajnię dla ubogich.
 5. W czwartek 16 maja dzień WŻR. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.20 i modlitwa różańcowa. Po mszy św. nabożeństwo majowe i wspólne świętowanie 25-lecia V Róży. Tego dnia także święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii.
 6. W sobotę 11 maja w katedrze Gnieźnieńskiej ustanowiono nowych ceremoniarzy i lektorów w Archidiecezji. Po odpowiednim przygotowaniu promocję przyjęło 2 ceremoniarzy i 7 lektorów z naszej parafii. Gratulujemy i zachęcamy młodzież do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych odbędzie się 1 czerwca na Polach Lednickich. W tym roku proponujemy dwa spotkania formacyjne i budujące wspólnotę przed wyjazdem: pierwsze z nich w piątek 17.05 o 19.00 w naszym kościele, a drugie 24.05 o 19.00 w kościele św. Jakuba. Zapisy i informacje u ks. Jacka.
 8. Informujemy, że Msza św. w rocznicę I Komunii św. dla uczniów klas IV będzie w święto NMP Matki Kościoła 10 czerwca o godz. 18.00.
 9. W tym tygodniu zakończyliśmy modernizację instalacji wodnej w kościele. Na terenie za kościołem został założony nowy trawnik z systemem nawadniania, dokończono chodnik oraz powstały stacje, które służyć będą w trakcie nabożeństw fatimskich. Wykonano kolejne prace elektryczne oraz rozpoczęły się prace dekarskie. Za cały trud, wykonaną pracę i składane ofiary wszystkim z serca dziękujemy.
 10. Przypominamy o zbliżającym się festynie i prosimy o załatwianie i przynoszenie fantów na loterię dobroczynną oraz książek i maskotek w dobrym stanie.
 11. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.