IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

 1. Spotkania:
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem) w poniedziałek w godz. od 8.00 do 17.30; w piątek od 8.00 do 15.00 i te godziny adoracji obowiązywać będą przez cały czas kolędy. W piątek nie będzie adoracji wieczornej.
 1. Spotkanie wigilijne dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 20.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich młodych, niezależnie od tego, czy przynależą do jakiejś z grup. Chętni mogą przynosić ze sobą coś słodkiego.
 2. Msze roratnie w poniedziałek i wtorek o godz. 6.00. W poniedziałek dzieci przynoszą wyklejone plansze i otrzymają skromne upominki. Po tej Mszy będzie ostatnie śniadanie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. We wtorek roraty już bez śniadania. Dziękujemy za podjęty trud roratni, za oprawę muzyczną i liturgiczną oraz wspaniałą atmosferę na śniadaniach. Spowiedź w tygodniu tylko w poniedziałek przed Mszą o godz. 18.00. Przypominamy o kalendarzu adwentowym przy konfesjonale, w którym umieszczone są zadania na każdy dzień.
 3. Osoby samotne zapraszamy na Wigilię 24 grudnia na plebanię. Proszę się zgłaszać u Proboszcza.
 4. Pasterki w naszym kościele tradycyjnie o godz. 22.00 i 24.00. Po mszach zbiórka do puszek na fundusz życia.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia msze o 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Nie będzie mszy o godz. 7.45. Na Mszy św. o godzinie 11.00 zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tzw. II Święto Bożego Narodzenia 26 grudnia Święto Św. Szczepana. Msze święte w porządku niedzielnym. Zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 6. Biuro parafialne czynne będzie tylko w piątek 27 grudnia od 9.00 do 10.00.
 7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim Darczyńcom za złożone artykuły spożywcze do koszy w sklepach. Obdarowanych zostało 27 rodzin, w tym osoby samotne potrzebujące wsparcia.
 8. W tym roku odwiedziny duszpasterskie obejmą połowę parafii. Rozpoczniemy kolędę w piątek 27 grudnia według wskazań zawartych w liście ks. Proboszcza i planu, który został dostarczony do wszystkich Parafian przy okazji roznoszenia opłatków. Plan znajduje się także na stronie internetowej. Jeżeli ktoś nie otrzymał listu i planu kolędy to można go pobrać po Mszy w zakrystii.
 9. Bardzo dziękujemy za wszelkie okazane dobro w tym tygodniu, wykonane prace, złożone ofiary oraz podjęte intencje z serduszek.
 10. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy św. poleca: Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (to nie tylko nazwa świec, ale konkretna pomoc dzieciom, więc zachęcamy do kupna!) duża 13 zł, mała 7 zł, sianko, kartki świąteczne, dewocjonalia na kolędę, poświęcone opłatki.
 11. Przed kościołem do nabycia podwójny numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” – cena 10zł. „Mały Gość Niedzielny” i pismo „Źródło” poświęcone tematyce eucharystycznej, cena 5zł.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek… 

Comments are closed.