III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach (Msza o godz. 11.00 transmitowana) rozpoczynamy parafialne rekolekcje o tematyce eucharystycznej, które poprowadzi dominikanin o. Łukasz Miśko w zastępstwie o. Tomasza Grabowskiego, który jest chory. W poniedziałek, wtorek i środę Msze, a po niej nauka o 7.30 oraz nietypowo o 19.00. Wieczorne Msze będą transmitowane na naszym kanale YouTube. Przypominamy, że 40 min. przed Mszą wieczorną prowadzony jest różaniec, a we wtorek różaniec za zmarłych z wymienianek.
 2. Wieczysta Adoracja w kaplicy św. Wojciecha trwać będzie do Wielkiej Środy. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można zapisywać się na kolejne dni i godziny adoracji. Przypominamy, że przebywać w kaplicy mogą maksymalnie 3 osoby i obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 3. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą w zakrystii.
 4. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I-komunii św. w poniedziałek 8 marca klasy A i B o godz. 15.30, a w piątek 12 marca klasy C, D i E o godz. 15.30. Wszystkie spotkania w kościele. We wtorek 9 marca w salce pod kościołem odbiór alb komunijnych: o 18.00 dla dziewczynek, o 18.30 dla chłopców.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym (transmitowane na naszym kanale YouTube.
 6. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 7. Dzień skupienia dla młodzieży męskiej w wieku od 17 lat, pod hasłem: „Waleczne serce”, obędzie się w Seminarium Duchownym w Gnieźnie, w sobotę 13 marca 2021 w godzinach 9.00 – 18.00. Informacje na pwsd.archidiecezja.pl
 8. Sklepik parafialny czynny po sobotniej wieczornej i każdej niedzielnej Mszy św. poleca: świece wielkanocne Caritas w cenie 12 zł, kartki świąteczne, kolorowanki dla dzieci, książeczki do I komunii.
 9. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Zielone parafie” promującego wdrażanie przyjaznych ludziom i środowisku rozwiązań w parafiach. Po lewej stronie kościoła utworzyliśmy kącik ekologiczny, któremu patronuje św. Franciszek. W związku z tym, że planujemy w parafii montaż instalacji fotowolaicznej, znajdziemy tam cegiełki w kształcie drzewka, które można zabrać na pamiątkę. Ofiary można wpłacać na konto z zaznaczeniem „fotowoltaika” lub składać do specjalnej skarbony. Dziękujemy za pierwsze złożone na ten cel ofiary oraz za składkę niedzielną oraz daninę, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 10. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Pomódlmy się za śp. Krystynę Lubicz i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.