III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021

 1. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa na czas liturgii, w której w naszym kościele mogą uczestniczyć 24 osoby. Decyduje kolejność wejścia. Proszę, aby uwzględniły to osoby, które zamówiły mszę i chcą w niej uczestniczyć. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Msze w niedziele o 7.45, 9.30, 11.00 (transmitowana), 12.30 i 19.00. O godz. 13.30 w kościele będzie można przyjąć komunię świętą. Taki porządek będzie obowiązywał do odwołania.
 3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
 4. Czcicieli św. Rity zapraszamy w czwartek 22 kwietnia na Mszę o godz. 19.30.
 5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji, odpust w naszej kaplicy pod kościołem.
 6. W sobotę 24 kwietnia o godz. 15.00 Msza św. GSPON-u.
 7. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o 19.15.
 8. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie premierowego filmu: „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film można zobaczyć w kinie internetowym www.rafaelkino.pl. W zakrystii do odebrania upominkowe zaproszenia z kodem uprawniającym do bezpłatnego dostępu na seans. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który pozwoli lepiej zrozumieć wydarzenia z ostatnich miesięcy w naszym kraju. Zaproszenie można otrzymać także w formie kodu online – prosimy o wysłać wiadomość na adres parafia@arcykaplan.pl
 9. Informujemy, że sytuacja epidemiologiczna wymusza na nas przesunięcie I Komunii na czerwiec. Nie jesteśmy jednak w stanie podać dzisiaj żadnego terminu.
 10. Bardzo dziękujemy za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Również za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. Tam wrzucamy także niedzielną składkę.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych śp. Mieczysława Wróblewskiego, Krzysztofa Urbańskiego oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.