III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

 1. Spotkania:
  Koncert Adwentowy w niedzielę 15.12 o godz. 16.00 w kościele;
  Wieczór Chwały w niedzielę po Mszy o 19.00 w kościele;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.30;
  próba scholii dziecięcej we wtorek o 17.00 w salce pod kościołem;
  – biblijne spotkanie formacyjne dla uczniów z klas V w środę o 16.30 w salce pod kościołem, przynosimy Pismo św.;
  – próba zespołu młodzieżowego w środę o 18.30 w salce pod kościołem;
  – zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w salkach.
 2. W kruchcie kościoła pojawiła się choinka z trzema rodzajami serduszek, do których przypięte są karteczki z wcześniej składanymi intencjami i zaznaczeniem jakie dzieło podejmujemy: post, modlitwę czy jałmużnę. Decydując się na jedną z tych form zabieramy serduszko z intencją.
 1. W poniedziałek 16 grudnia dzień WŻR. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.20 i modlitwa różańcowa. Po mszy spotkanie formacyjne w salce pod kościołem.
 2. Msze roratnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej tradycyjnie zapraszamy wszystkich na śniadanie na plebanię. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30. Spowiedź codziennie tylko przed Mszą o godz. 18.00. Przypominamy o kalendarzu adwentowym przy konfesjonale, w którym umieszczone są zadania na każdy dzień.
 3. Adwentowa Spowiedź w naszej parafii w czwartek 19 grudnia w godz. 9.00-10.00, 15.00-16.30 oraz 19.30-21.00. W gablocie i na stronie informacja o spowiedzi w poszczególnych parafiach naszego dekanatu.
 4. Spotkanie wigilijne dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22.12 ok. 20.00 po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy wszystkich młodych, niezależnie od tego, czy przynależą do jakiejś z grup. Chętni mogą przynosić ze sobą coś słodkiego.
 5. Osoby samotne zapraszamy na Wigilię 24 grudnia na plebanię. Proszę się zgłaszać u Proboszcza.
 6. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatków oraz za złożone ofiary. Zebraliśmy ponad 11,5 tys. zł. 3060 zł przekazujemy na półroczne utrzymanie jednej z rodzin w Syrii w ramach akcji „rodzina rodzinie”. Pozostałe pieniądze przeznaczone będą na powstający budynek gospodarczy z garażami. Dziękujemy również za wszelkie prace wykonane na rzecz naszej parafii w tym tygodniu, za pomoc przy śniadaniach roratnich, za wykonane serduszka i przygotowanie choinki. Składka inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 4572 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
 7. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy św. poleca: Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duża 13 zł, mała 7 zł, sianko, kartki świąteczne, dewocjonalia na kolędę, poświęcone opłatki.
 8. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”. Dodatkowo specjalny numer pisma „Źródło” poświęcony tematyce eucharystycznej, cena 5zł.
 9. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.