III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na czas liturgii, w której w naszym kościele mogą uczestniczyć 33 osoby. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Niedzielna Msza św. o godz. 11.00 jest transmitowana.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 18.00 wraca do kościoła. Mimo niskich temperatur przeważyły argumenty o większej dostępności i większej przestrzeni kościoła. W piątek nie będzie już dodatkowej adoracji o 21.00.
 3. Msze roratnie transmitowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30.
 4. Ze względu na pandemię nie będzie całodziennej spowiedzi adwentowej w dekanacie przed świętami. Spowiedź w zakrystii bezpośrednio po Mszach roratnich oraz 15 min. przed każdą Mszą św. wieczorną i niedzielną. Można również skorzystać ze spowiedzi w parafii św. Jakuba od poniedziałku do soboty 17.30-18.00 w domu katolickim przy plebanii.
 5. W środę 16 grudnia dzień WŻR. O 17.20 modlitwa różańcowa. Po Mszy św. spotkanie formacyjne na salce.
 6. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”, polegającą na postawieniu w oknie zapalonej świecy dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co będzie nawiązywało do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy w tej sposób wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 4-18 grudnia w niektórych sklepach na Osiedlu będą wystawione kosze na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących.
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w sklepiku oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Sklepik parafialny czynny po sobotniej wieczornej i każdej niedzielnej Mszy św. poleca dodatkowo świece na stół wigilijny (duża 14zł, mała 7zł) kartki świąteczne, książeczki do I Komunii św.
 9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Można to uczynić – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – zgłaszając się do regionalnego centrum krwiodawstwa. Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu.
 10. Jak wiemy w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich. Zapraszamy reprezentantów poszczególnych ulic na Msze św., które odprawimy o godz. 18.00 w styczniu 2021. Plan wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej. Tam też znajdziemy zapowiadany tekst Intronizacji.
 11. Bardzo dziękuję za składane ofiary, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 12. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.