II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5.01.2020

 1. Spotkania:
  wspólne śpiewanie kolęd i opłatek dla wszystkich parafian zaangażowanych i niezaangażowanych we wspólnoty i grupy w niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 w salce pod kościołem;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem) we wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 15.00 i te godziny adoracji obowiązywać będą aż do odwołania. W piątek nie będzie adoracji wieczornej.
  – biblijne spotkanie formacyjne dla uczniów z klas V w środę o 16.30 w salce pod kościołem, przynosimy Pismo św.;
  zebranie rodziców dzieci, które jadą na Zimowisko do Karpacza w czwartek 9 stycznia o godz. 18.30 w salce pod kościołem;
 1. Od pierwszej soboty i niedzieli stycznia w archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę przygotowującą do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Towarzyszyć temu będą okolicznościowe modlitwy i płonąca świeca.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła, które rozprowadzane będą przed Mszą św. przez członków Parafialnego Zespołu Caritas. Tego dnia modlimy się w intencji misji, a po Mszach zbiórka ofiar na ten cel.
 3. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie zaprasza na orszak Trzech Króli. Zbiórka o godz. 15.00 6 stycznia na boisku Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie.
 4. Wszystkich małżonków zapraszamy na Mszę świętą z odnowieniem przysięgi małżeńskiej i indywidualnym błogosławieństwem 6 stycznia 2020 r. o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, rektor Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 5. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w piątek od 9.00 do 10.00.
 6. W styczniu w czasie odwiedzin duszpasterskich w tygodniu Mszy o godz. 18.00 nie będzie. Różaniec odmawiany będzie w tygodniu po rannej Mszy w kaplicy św. Wojciecha, a w sobotę i niedzielę 40 min. przed Mszą wieczorną. Dzięki odmawianiu różańca w świątyni we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny.
 7. Sklepik parafialny poleca dewocjonalia kolędowe.
 8. Za ławkami znajduje się skarbona na ofiary kolędowe. Wystawiana będzie we wszystkie niedziele trwania odwiedzin duszpasterskich. Bardzo dziękujemy za wszelkie okazane dobro w tym tygodniu, wykonane prace i złożone ofiary. Bóg zapłać!
 9. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”. Dodatkowo specjalny numer pisma „Źródło” poświęcony tematyce eucharystycznej.
 10. Pomódlmy się za śp. Stanisławę Jankowiak i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.