II NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2020

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na czas liturgii, w której w naszym kościele mogą uczestniczyć 33 osoby. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Niedzielna Msza św. o godz. 11.00 jest transmitowana.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 18.00 zostaje przeniesiona do kaplicy pod kościołem, która jest ogrzewana.
 3. Msze roratnie transmitowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30.
 4. Ze względu na pandemię nie będzie całodziennej spowiedzi adwentowej w dekanacie przed świętami. Spowiedź w zakrystii bezpośrednio po Mszach roratnich oraz 15 min. przed każdą Mszą św. wieczorną i niedzielną. Można również skorzystać ze spowiedzi w parafii św. Jakuba od poniedziałku do soboty 17.30-18.00 w domu katolickim przy plebanii.
 5. Można jeszcze nabyć film „Najświętsze Serce” w zakrystii w cenie 20 zł.
 6. Księga Abstynencji wyłożona jest na stoliku za ławkami. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisania do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
 7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 4-18 grudnia w niektórych sklepach na Osiedlu będą wystawione kosze na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny nie będą w tym roku roznoszone do domów. Można je nabywać w sklepiku oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Sklepik parafialny czynny po sobotniej wieczornej i każdej niedzielnej Mszy św. poleca dodatkowo świece na stół wigilijny (duża 14zł, mała 7zł) kartki świąteczne, lampiony, książeczki do I Komunii św.
 9. Bardzo dziękuję za składane ofiary, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 10. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Wydawca „Gościa Niedzielnego” wstrzymał dystrybucję pisma poprzez parafie na czas nieokreślony, dlatego nie będzie dostępny do odwołania.
 11. Pomódlmy się za śp. Kazimierza Klainerta i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.