IEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 21.04.2019

W Uroczystość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy otwartości na radość, miłość i pokój, które Bóg chce wlewać w nasze serca oraz wielu dobrych chwil w gronie najbliższych.

Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżycie Triduum Paschalnego, za wspólne wybudowanie Grobu Pańskiego, dziękujemy za świąteczne przygotowanie kościoła i dekoracji. Dziękujemy także za oprawę muzyczną p. Marzennie i zespołowi TDUM. Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w tak pięknie przygotowaną liturgię. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi darami. Liczymy, że inni pójdą w Wasze ślady w przyszły roku.

 1. Spotkania:
  Wieczór Chwały w Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy o 19.00 czas świadectw i spotkanie modlitewne;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha we wtorek, środę i czwartek od 8.00 do 17.30; chcemy wprowadzić możliwość adoracji także w piątek, pozostały jeszcze 3 godziny do obstawienia, osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.45 w salkach pod kościołem;
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 21.00 do 21.30 w kościele;
  – w sobotę 27 kwietnia Msza św. GSPON o godz. 14.00;
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Po nabożeństwach tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 2. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na mszę św. we wtorek 23 kwietnia o godz. 19.30. Po mszy możliwość wpłaty drugiej raty na sierpniową pielgrzymkę do Włoch.
 3. Trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. Można też w zakrystii zapisywać się na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiekrzu, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia. Wyjazd byłby o godz. 9.30, a koszt 20 zł.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego możliwość uczczenia relikwii św. Faustyny po każdej Mszy św. Tego dnia przynosimy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zebrane datki zostaną przekazane na ośrodek dożywiania dzieci w Demokratycznej Republice Konga poprzez Fundację „Dobra Fabryka”.
 5. Wydawanie żywności dla rodzin potrzebujących w środę 24 kwietnia od godz. 17:30 -18:30 w Punkcie Caritas (Pl. Kasztanowy 14).
 6. Zapraszamy młodzież i młodych dorosłych na pieszą pielgrzymkę na odpust św. Wojciecha do Gniezna w dniach 25-27 kwietnia (czwartek-sobota). Informacje u ks. Jacka.
 7. Dziękujemy za złożone ofiary za palmy (zebraliśmy 1948 zł.) oraz „chlebki miłości”. Bóg zapłać!
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w Wielkim Poście wytrwale modlili się tekstami Ewangelii. Na Okres Wielkanocny przygotowaliśmy kontynuację. Będziemy czytać Dzieje Apostolskie i Psalmy. Rozpiska wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 9. Osoby, które chciałyby wesprzeć odbudowę paryskiej katedry, mogą to zrobić poprzez zbiórkę sms-ową lub wpłaty na konto (Wpłaty można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT).
 10. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.
 11. Pomódlmy się za zmarłego Tadeusza Rutę oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.