I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

 1. Wieczysta Adoracja będzie trwać nieprzerwanie dniem i nocą w kaplicy św. Wojciecha do Wielkiej Środy. W czasie adoracji będą mogły przebywać w kaplicy maksymalnie 3 osoby. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można zapisywać się na poszczególne dni i godziny adoracji. Można też uczynić to telefonicznie we wtorek i czwartek 16.00-17.30 oraz piątek 9.00-10.00. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło.
 2. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą w zakrystii.
 3. Przypominamy o wyłożonej w kościele na stoliku za ławkami Księdze Abstynencji i zachęcamy do podjęcia tego dzieła w Wielkim Poście w intencji osób uzależnionych.
 4. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 22 lutego o godz. 19.30.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
 6. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 7. W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Waldemar Myka, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie. Gorzkie Żale będą transmitowane na naszym kanale YouTube.
 8. Wracamy do spotkań dla dzieci przygotowujących się do I-komunii św. Musimy jednak zmienić podział grup i wyznaczyć nowe terminy spotkań. W poniedziałki 1 i 8 marca klasy A i B będą miały spotkanie o godz. 15.30, a w piątki 5 i 12 marca klasy C, D i E o godz. 15.30. Spotkania odbywać się będą w kościele. Spotkania dla rodziców dzieci I-komunijnych odbędą się w grupach: w poniedziałek (1 III) po jednym z rodziców uczniów klas A i B, we wtorek (2 III) po jednym z rodziców dzieci z klas C, D i E. Spotkania w kościele o godz. 19.00. Wszelkie informacje można uzyskać pod telefonem parafialnym 500-616-101.
 9. Chcemy też wrócić do tematu Odnawialnych Źródeł Energii przyjaznych środowisku. Planujemy na budynku z garażami montaż instalacji składającej się z paneli fotowolaicznych, dzięki której produkować będziemy energię elektryczną na nasze potrzeby. Od przyszłej niedzieli (28 II) rozprowadzać będziemy cegiełki w kształcie drzewka. Fundusze zebrane w ten sposób przeznaczymy na to ekologiczne dzieło.
 10. Sklepik parafialny poleca: świece wielkanocne Caritas w kształcie jajka w cenie 12 zł, kartki świąteczne, kolorowanki dla dzieci.
 11. Bardzo dziękuję za składane ofiary, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne. W kościele został zamontowany nowy rzutnik, ponieważ dotychczasowy przestał działać. Bardzo dziękuję za montaż. Koszt rzutnika to 1519 zł.
 12. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za śp. Marka Cieślaka i zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.