I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na czas liturgii, w której w naszym kościele mogą uczestniczyć 33 osoby. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Niedzielna Msza św. o godz. 11.00 jest transmitowana.
 2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w adwencie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 18.00.
 3. Msze roratnie transmitowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30. W tym roku towarzyszyć nam będzie tematyka związana z cudami eucharystycznymi, a w piątki i soboty chcemy zaproponować przygotowanie do Intronizacji, czyli poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi rodzin. Wszystko wyjaśnimy już w poniedziałek o godz. 6.00. Gorąco zachęcamy także do obejrzenia filmu „Niepokalane Serce”. Płytę dvd można nabywać w zakrystii w cenie 20 zł. Dla dzieci proponujemy internetowe rekolekcje adwentowe. Szczegóły tutaj: http://arcykaplan.pl/adwent-2020-roraty-i-propozycje/
 4. Spowiedzi w zakrystii bezpośrednio po Mszach roratnich oraz 15 min. przed każdą Mszą św. wieczorną i niedzielną.
 5. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań rozpocznie się około godz. 18.30 i trwać będzie do północy. Ostatnia godzina adoracji jest tzw. godziną świętą. Od godz. 21.00 do 22.00 możliwość spowiedzi w zakrystii.
 6. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00 w zakrystii, a po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.30 w kościele adoracja, a następnie o 21.00 Msza św.
 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy pogrzebowej o 7.30.
 8. Ks. Jacek odwiedzi chorych w sobotę 5 grudnia od godz. 9.00.
 9. Założyliśmy w naszej parafii Księgę Abstynencji. Będzie ona wykładana w czasie Adwentu i Wielkiego Postu na stoliku za ławkami. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisanie do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
 10. Na późniejszy termin przekładamy poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej pierwotnie zaplanowane na niedzielę 6.12.
 11. Parafialny Zespół Caritas informuje:  od 4-18 grudnia w niektórych sklepach na Osiedlu będą wystawione kosze na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 12. Poświęcone opłatki na stół wigilijny nie będą w tym roku roznoszone do domów. Można je nabywać od soboty 5 grudnia w sklepiku parafilnym po Mszach niedzielnych oraz w biurze parafilnym w godzinach urzędowania. Sklepik parafialny czynny po każdej niedzielnej Mszy św. poleca świece na stół wigilijny (duża 14zł, mała 7zł) kartki świąteczne, lampiony, książeczki do I Komunii św.
 13. Bardzo dziękuję za składane ofiary, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne (53 9044 0001 0020 0200 2033 0001).
 14. Na stoliku za ławkami nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” oraz bezpłatne pismo „Dobre Nowiny”.

15. Pomódlmy się za śp. Henryka Kubaczyka, Zygmunta Górę, Leszka Szymańskiego, Janinę Bukowską, Leszka Jakubowskiego i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo…

Comments are closed.